Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У БЮТ заявляють, що голова Вищого госпсуду незаконно обіймає посаду

0 37

Голова Вищого господарського суду України Сергій Демченко досі не передав в комітет Верховної Ради з питань правосуддя заяву про відставку у зв’язку з досягненням пенсійного віку.

Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» в четвер повідомив член комітету з питань правосуддя, член фракції БЮТ Сергій Соболев.

«Наскільки мені відомо, він (Демченко – ІФ) написав», – відзначив Соболев, додавши: «Ми в комітеті його (заяву – ІФ) не розглядали. Це я передаю ті чутки, які лунали про те, що нібито людина написала заяву по закінченню терміну повноважень».

Депутат наголосив, що чинним законодавством України чітко передбачено, що по досягненню 65-річного віку для судді припиняються його повноваження як судді і адміністративні повноваження.

При цьому Соболев відзначив, що, на жаль, така практика була і з першим заступником керівника Вищого господарського суду, який по досягненню пенсійного віку, продовжував виконувати свої адміністративні повноваження.

Депутат пояснив, що в тому випадку Верховна Рада «була змушена втрутитися і вирішити це питання».

«Думаю, зараз у нас закінчиться тим же самим, оскільки згідно із законом жодне подання з підписом людини, що досягла пенсійного віку, не може бути розглянуто», – сказав Соболев, додавши, що це стосується, зокрема, подань в профільний комітет щодо призначень суддів.

Співрозмовник агентства наголосив, що парламентський комітет потрапляє «в дуже небезпечну ситуацію», коли на засіданнях комітету розглядаються подання про призначення суддів Вищого господарського суду України за підписом людини, яка не є легітимною.

«Така практика буде припинена нашим комітетом», – підкреслив Соболев.

За словами депутата, обрання нового керівника Вищого господарського суду України вже назріло. Він пояснив, що відповідно до процедури, кандидатуру на посаду голови Вищого господарського суду України вносить голова Верховного суду України і ця кандидатура розглядається Радою суддів.

Соболев ще раз підкреслив, що наразі заяви про відставку С.Демченка з посади голови Вищого господарського суду України немає в комітеті.

При цьому він наголосив, що написання такої заяви повинно відбуватися автоматично, після закінчення терміну повноважень, а комітет має виконати функції з припинення повноважень судді у зв’язку з досягненням пенсійного віку.

За словами депутата, комітет може чекати надходження заяви про відставку С.Демченка «в межах розумного» часу. «Але зараз, я думаю, ця межа підійшла, і це питання розглядатиметься на засіданні комітету», – відзначив Соболев.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар