Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Тимошенко вирішила дати трьом банкам 9,4 млрд. грн

0 42

Експертно-аналітична рада з питань участі держави в капіталізації банків 1 червня схвалила виділення держдопомоги в сумі 9,4 млрд. гривень трьом банкам, що найбільш потребують фінансового оздоровлення, – Укргазбанк, Родовід Банк і банк «Київ», повідомляє «Дело».

Інвестиції уряду в капітал Родовід Банку складуть 2,8 мільярда грн., в банк «Київ» віллють 3,4 мільярда. У обмін на це у власність держави перейде 99,9% акцій кожного з банків. Укргазбанк одержить 3,2 мільярда гривень, до держави перейде 84% акцій фінансової фінустанови. Крім того, найближчими днями в Укргазбанк буде введена тимчасова адміністрація, повідомило виданню джерело.

Як пише видання, останнє слово в процесі рекапіталізації повинен сказати Кабмін. Тільки після його «візи» Мінфін має право перерахувати кошти держбюджету або провести емісію держоблігацій для формування статутних фондів банків, що підлягають рекапіталізації. Засідання уряду з цього питання спочатку планувалося на 3 червня, але після експертно-аналітичної ради його перенесли на п’ятницю, 5 червня. «Хотіли провести засідання Кабміну в середу, але відвоювали на п’ятницю. Хоча можемо і не встигнути закінчити з реструктуризацією зовнішньої заборгованості банків і оформити всі необхідні документи. Тоді засідання буде у суботу», – пояснило виданню джерело в Мінфіні.

Якщо уряд на цьому тижні ухвалить остаточне рішення з рекапіталізації банків, кошти держави введуть в банки не пізніше серпня.

Нагадаємо, 27 травня Національний банк направив уряду пропозицію вкласти в «Укргазбанк», Родовід Банк і банк «Київ більше 9 млрд. грн. для рекапіталізації .

Довідка «proUA». 18 лютого Кабінет Міністрів своєю постановою «Деякі питання участі держави в капіталізації банків» створив експертно-аналітичну раду з питань участі держави в капіталізації банків на чолі з першим віце-прем’єром Олександром Турчиновим.

Ця рада погоджує пропозиції Мінфіну про таку участь для подальшого їх затвердження Кабміном.

Основними завданнями ради є визначення вимог до банків, відповідність яким може бути підставою для участі держави в їх капіталізації; розгляд пропозицій Мінфіну про можливу участь держави в капіталізації банків і розміру держчастки і надання відповідного висновку міністерству.

Джерело:

proUA

Залиште коментар