Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рівень повторної злочинності серед підлітків становить лише 1%

0 7

В рамках реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні у 2016 році було створено окрему організаційну структуру – ювенальну пробацію. На сьогоднішній день у 14 містах України (Дніпро, Кривий Ріг, Запоріжжя, Мелітополь, Маріуполь, Київ, Житомир, Львів, Рівне, Одеса, Миколаїв, Харків, Кропивницький, Полтава) функціонують центри ювенальної пробації, діяльність яких забезпечує спеціально підготовлений персонал.

На обліку центрів перебуває 181 підліток. Це становить близько 20 % від загальної кількості неповнолітніх, якими опікуються органи пробації. У першому півріччі 2019 року по обліку секторів ювенальної пробації пройшло 266 неповнолітніх. Відносно 14 неповнолітніх реалізуються пробаційні програми.

Рівень рецидивної злочинності серед підоблікових секторів ювенальної пробації становить лише 1,13 % під час перебування на обліку.

На основі соціально-демографічних характеристик підлітків, які перебувають на обліку  уповноважених органів пробації України, працівниками Центру пробації було складено їх узагальнений соціальний портрет: хлопці 16-17 років, з неповних сімей,  засуджені за тяжкі злочини проти власності, частіше вчинені групою осіб.

Перевагою пробації відносно неповнолітніх є те, що їх ресоціалізація проводиться в громаді, без ізоляції від суспільства, відриву від сім’ї, що дозволяє запобігти травматичного впливу умов позбавлення волі.

Центри ювенальної пробації в межах виконання рішень суду відносно неповнолітніх суб’єктів пробації проводять з останніми заходи для зменшення впливу факторів ризику на їх поведінку з метою профілактики вчинення ними повторних правопорушень. Тобто відбувається виявлення проблемних питань у всіх сферах життя (сім’я, освіта, дозвілля, стосунки з друзями, особисті якості, ставлення до вживання ПАР, готовність до змін у способі життя) та вжиття відповідних заходів у рамках соціально-виховної роботи, яка проводиться за індивідуальним планом.

В рамках вказаних заходів персонал пробації залучає неповнолітніх до корисного дозвілля, проводить роботу по налагодженню стосунків у сім’ї та школі, вивчає коло спілкування неповнолітніх, в межах повноважень сприяє отриманню неповнолітніми суб’єктами пробації повної загальної середньої освіти, реалізує пробаційні програми. До соціально-виховної роботи з неповнолітніми суб’єктами пробації можуть залучатися також державні та недержавні організації.

У центрах ювенальної пробації неповнолітнім клієнтам пробації надано можливість безкоштовно вивчати англійську мову (реалізується проект – Вивчай англійську – відкривай нові можливості для себе).

«Основна мета роботи пробації – попередження вчинення повторних злочинів, а відтак, забезпечення безпеки суспільства», – наголосив  директор ДУ «Центр пробації» Олег Янчук.

Залиште коментар