Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Щодо облікування товарних запасів.

0 1

ДПС підтверджує: підприємці-спрощенці можуть не обліковувати свої товарні запаси

У загальному випадку суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

До того ж під час проведення перевірки суб’єкт господарювання зобов’язаний надати контролюючим органам документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті).

Утім, з огляду на встановлені особливі правила для спрощенців, такі вимоги не поширюються на фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку.

Однак не на всіх. Обліковий обов’язок закріплено за єдиноподатниками, які:

– є платниками ПДВ;

– провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

– продають лікарські засоби та вироби медичного призначення;

– реалізовують ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів.

Джерело: роз’яснення ДПС із категорії 109.02 розділу “Запитання – відповіді з Бази знань” ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Залиште коментар