Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КОНТАКТ-ЦЕНТР СИСТЕМИ БПД: НАЙОПЕРАТИВНІША ПРАВОВА ПІДТРИМКА ПІД ЧАС ВІЙНИ

0 9

Єдиний номер контактного центру системи БПД 0 800 213 103 в умовах воєнного стану для громадян України став чи не найоперативнішим і найдоступнішим способом отримання правової інформації та підтримки.

Починаючи з 24 лютого 2022 року, коли Росія вторглася на територію нашої держави, юристи контактного центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 опрацювали понад 10,6 тис. дзвінків станом на 15 березня. До консультування громадян долучилися й фахівці місцевих центрів з надання БВПД з різних куточків України.

«Щодня на правовій телефонній лінії системи БПД (а працює вона зараз без вихідних з 8:00 – 19:00) чергують 35-40 юристів, які оперативно надають людям усю необхідну інформацію», – зазначила начальниця відділу забезпечення роботи контактного центру Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Ольга Волощук.

Серед топ-запитань, які зараз найчастіше цікавлять громадян України:

  • Порядок перетину державного кордону в умовах воєнного стану
  • Зняття арешту із рахунків боржників.
  • Сплата комунальних платежів та кредитні канікули під час воєнного стану
  • Державна реєстрація актів цивільного стану в умовах воєнного стану (реєстрація народження, смерті, одруження, розірвання шлюбу)
  • Робота органів державної влади та судової системи України в умовах воєнного стану
  • Отримання пенсії в областях, де відбуваються активні бойові дії
  • Реєстрація громадських організацій та благодійних фондів
  • Отримання статусу внутрішньо-переміщеної особи та біженця. Тимчасовий захист в країнах ЄС
  • Порядок отримання допомоги у рамках Програми “єПідтримка”
  • Прийняття спадщини під час воєнного стану

Крім того, отримати безоплатну правову допомогу можна дистанційно:

скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE;

у месенджерах Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html;

у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/;

правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid, що розміщена за адресою www.wiki.legalaid.gov.ua.

Центри та бюро правової допомоги за можливості працюють дистанційно.

Залиште коментар