Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Зразкова справ про перерахунок пенсій особам, які під час військових зборів брали участь у ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС

0 112


Спір виник через відмову територіального органу ПФУ у перерахунку пенсії особі, яка брала участь у ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС під час проходження військових зборів, відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду 18 грудня 2019 року розгляне зразкову справу за позовом фізичної особи, яка під час проходження військових зборів брала участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і внаслідок цього стала особою з інвалідністю, до Київського об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова.

Позивач просить визнати дії департаменту ПФУ протиправними щодо відмови у перерахунку пенсії як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та зобов’язати відповідача здійснити перерахунок пенсії з інвалідності, обчисленої з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Суд розглядатиме справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвала Верховного Суду від 22 листопада 2019 року у справі № 520/1972/19

(адміністративне провадження № Пз/9901/11/19) – 

Джерело: https://supreme.court.gov.ua/supreme/pro_sud/zrazkova-sprava/zs_9901_11_19.

Залиште коментар