Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВС задовольнив клопотання прокурора про закриття касаційного провадження у справі С. В. Вовка

0 21

Колегія суддів Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду закрила касаційне провадження за касаційною скаргою прокурора на судові рішення щодо С. В. Вовка, який був визнаний невинуватим у постановленні неправосудного рішення (ч. 2 ст. 375 КК України).

Як зазначено в ухвалі ККС ВС, прокурор заявила клопотання про закриття касаційного провадження. ВС дійшов висновку, що клопотання прокурора підлягає задоволенню, а касаційне провадження за касаційною скаргою прокурора – закриттю з огляду на таке.

На момент касаційного перегляду в цьому кримінальному провадженні оспорюваних рішень у межах касаційної скарги, в якій ставилося питання про погіршення становища особи, ст. 375 КК України, за якою С. В. Вовку інкриміновано вчинення кримінального правопорушення, втратила юридичну силу.

Порядок та дії суду касаційної інстанції у разі втрати юридичної сили норми Особливої частини КК України, яка передбачала відповідальність за вчинення діяння, що інкримінувалося особі, визначено у правовому висновку, сформованому Третьою судовою палатою Касаційного кримінального суду (ухвала від 1 березня 2021 року у справі № 703/2432/17). Згідно з цим висновком касаційне провадження, відкрите за касаційною скаргою, де ставляться питання про погіршення становища особи, на виправдувальний вирок суду першої інстанції та ухвалу апеляційного суду, постановлену щодо такого вироку, у разі втрати юридичної сили норми Особливої частини КК України, яка передбачала відповідальність за вчинення діяння, інкримінованого особі, підлягає закриттю.

З ухвалою ККС ВС від 8 квітня 2021 року у справі № 363/3538/15-к (провадження № 51-4915км20), повний текст якої було оголошено 13 квітня 2021 року, можна буде ознайомитися в  Єдиному державному реєстрі судових рішень – https://reyestr.court.gov.ua.

[Показана часть сообщения]  Показать полностью

Залиште коментар