Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Відсоток платежу у формулі субсидій: пояснення Мінсоцполітики

0 5

Кабінет Міністрів України 20 жовтня прийняв постанову про спрощення умов призначення субсидій, у якій, серед іншого, закладено зміну відсотку платежу у формулі призначення субсидій – з 15% до 20%.

Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Так, пункт про збільшення субсидій вступає в дію з 1 травня 2020 р. і не має жодного відношення до нинішнього опалювального сезону. Водночас субсидії в цьому опалювальному сезоні не будуть зменшені. Як зазначається, у бюджеті на 2020 р. міністерство заклало на це 47 628,6 млн грн, і цієї суми достатньо, щоб допомогти усім, хто потребує і звертається за цим видом допомоги.

Більше того, у міністерстві зазначили, що принцип розрахунку субсидій не змінився і визначається індивідуально: чим менші доходи домогосподарства, тим менша обов’язкова частка плати за комуналку, а отже, більший розмір субсидії.

Цей крок спрямований на посилення адресності та не вплине на найменш заможні категорії одержувачів субсидій.

При цьому зміна відсотка матиме наслідки для одержувачів з найвищими доходами, оскільки їх розмір субсидії зменшиться. Вивільнені кошти будуть направлені на розширення програми допомоги малозабезпеченим сім’ям, які мають доходи менше прожиткового мінімуму. У Мінсоцполітики вказали, що це означає, що в дію вступає ще один принцип – адресність, – переправити підтримку на тих, хто її справді потребує.

Наприклад, якщо в опалювальному сезоні 2018-2019 рр. середній розмір платежу від доходу сім’ї становив 9,78% (хоча в формулі показник дорівнював 15%), при цьому більше 40% сімей сплачували всього до 7%, а ще 30% – 10% доходу (аналітика програми нижче), тобто зміна у формулі з 15% до 20% не значить такий відсоток сплати. При цьому середній відсоток платежу буде на рівні 13,5%. Формула працює і весь час програми субсидій працювала так, що чим менші доходи, тим більша допомога.

Приклади розрахунків субсидії (у додатку):

001002003004005006007008009

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/minsocpolitiki-poyasnennya-shchodo-vidsotka-platezhu-u-formuli-subsidij

Залиште коментар