Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Верховний Суд наголосив на відмінності між наслідками повторної неявки позивача у підготовче засідання та в судове засідання

0 47

Верховний Суд наголосив на відмінності між наслідками повторної неявки позивача у підготовче засідання та в судове засідання

Ухвалою суду першої інстанції, залишеною без змін постановою апеляційного суду, позов банку до відповідачів про стягнення заборгованості було залишено без розгляду на підставі ст. 257 ЦПК України з огляду на те, що позивач, якого належним чином повідомили про час та місце розгляду справи, повторно не з’явився в підготовче засідання та не подав заяви про розгляд справи за його відсутності.

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду не погодився з таким висновком і, скасовуючи ці судові рішення та передаючи справу на розгляд до суду першої інстанції, вказав на таке.

У ст. 196 ЦПК України передбачено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Дату і час такого засідання визначає суддя з урахуванням обставин справи та необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.

Підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи (ч. 1 ст. 197 ЦПК України).

Згідно з частинами 1, 2 ст. 211 ЦПК України розгляд справи відбувається в судовому засіданні.

Про місце, дату і час судового засідання суд повідомляє учасників справи.

Детальніше за посиланням: https://bit.ly/33vGC4r

Залиште коментар