Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Вартість комунальних послуг є витратами операційної діяльності, які можуть бути включені фізичною особою — підприємцем до складу витрат

0 19

Порушення вимог податкового законодавства податковий орган пов’язує з тим, що згідно з Інструкцією про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 р. № 127, корисна площа громадського будинку визначається як сума площ усіх розташованих у ньому приміщень, а також балконів і антресолей в залах, фойє тощо, за винятком сходових кліток, ліфтових шахт, внутрішніх відкритих сходів і пандусів. У зв’язку з цим податковий орган дійшов висновку, що платником податків включено до витрат вартість придбаних електроенергії, холодної води, газу, які не пов’язані з веденням господарської діяльності — наданням послуг з оренди за площу, фактично не надану в оренду.

Суди першої та апеляційної інстанцій зазначили, що посилання відповідача на приписи вказаної Інструкції як на єдину підставу, з якою контролюючий орган пов’язує порушення позивачем вимог податкового законодавства, є безпідставними, оскільки така розроблена з метою нормативно-методичного забезпечення діяльності суб’єктів господарювання, які здійснюють технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна.

Отже, витрати, понесені позивачем на придбання електроенергії, холодної води, газу тощо, є витратами, що пов’язані зі здійсненням основного виду діяльності ФОП (наданням в оренду нежитлових приміщень). Адже укладеними з іншими суб’єктами господарювання договорами оренди прямо передбачено, що до складу орендної плати включаються і витрати за комунальні послуги, в тому числі не лише за користування об’єктом оренди, а і за користування всіх допоміжних площ приміщень, які фактично використовуються всіма орендарями.

У зв’язку з цим суди попередніх інстанцій правильно вказали, що вартість комунальних послуг є витратами операційної діяльності, які можуть бути включені фізичною особою — підприємцем до складу витрат.

/Постанова ВС від 02.10.2020 р. у справі № 820/2420/16/

Залиште коментар