Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Порядок у житлово-комунальній сфері столиці

0 31

Як прозвучало, Київська міськдержадміністрація не дотримувалася вимог нормативно-правових актів під час встановлення тарифів на послуги централізованого опалення та постачання гарячої води. Зокрема, у місті Києві не визначено ні виробників, ні виконавців цих послуг. Внаслідок цього житлово-експлуатаційні організації, що фактично надають послуги, але юридично не визначені їх виконавцями, неможливо притягнути до відповідальності за невиконання зобов’язань перед споживачами. Йдеться, зокрема, про здійснення перерахунків за ненадання або надання не в повному обсязі послуг, зниження їх якості.

При цьому КМДА встановила тарифи на зазначені послуги без належних висновків Державної інспекції з контролю за цінами в місті Києві, за відсутності даних щодо опалювальної площі житлового фонду столиці, без урахування фактичного розподілу виробленої теплоенергії та за умов завищення норм споживання послуг з гарячого водопостачання. У зв’язку з цим Комітет зобов’язав Київську міськдержадміністрацію забезпечити встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води в Києві у порядку, передбаченому чинними нормативними актами.

Разом з цим, на вимогу Комітету Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства повинне внести зміни до Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді. Зокрема, визначити, що виконавцями послуг централізованого опалення та постачання гарячої води можуть бути лише суб’єкти природних монополій, які мають відповідну інфраструктуру.

Водночас Комітет наполягає, щоб НКРЕ затвердила обов’язковий для виконання нормативний акт, який передбачатиме розподіл виробленої і відпущеної теплопостачальними підприємствами теплової енергії для виробництва житлово-комунальних послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води між категоріями споживачів: населення, бюджетні установи, інші споживачі. НКРЕ повинна також запровадити порядок розробки та затвердження інвестиційних програм розвитку теплових мереж, що включатимуться до тарифів на теплову енергію, з обов’язковим урахуванням улаштування обліку спожитої теплової енергії.

У свою чергу, Держцінінспекції має забезпечити безумовне дотримання порядку формування, встановлення та застосування чинних тарифів на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води в Києві, перш за все щодо надання висновків стосовно обґрунтованості витрат саме виробників, виконавців послуг. Про результати проведеної роботи державні органи мають повідомити Комітет упродовж місяця. «Органи влади, відповідальні за встановлення тарифів на послуги ЖКГ у місті Києві, повинні спрацювати як єдиний механізм: злагоджено та рішуче – вартість послуг має бути економічно обґрунтованою. Антимонопольний комітет наполягає на цьому», – зазначив з цього приводу перший заступник голови Комітету Рафаель Кузьмін.

16 червня 2011 року в Комітеті відбулася міжвідомча нарада з питань тарифоутворення на житлово-комунальні послуги. За її результатами вирішено внести пропозиції на засідання робочої групи з розробки Концепції реформування житлово-комунальних господарств при Кабінеті Міністрів України. А саме – уніфіковувати тариф на житлово-комунальні послуги та створити нормативно-правову базу, що забезпечить єдині підходи під час формування тарифів на житлово-комунальні послуги.

Максим ІЛЛЮК,
кореспондент ЮВУ

Залиште коментар