Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Відшкодування витрат на догляд за інвалідом

0 90

Відповідає: Катерина ФОМІНА

Питання фінансування витрат на догляд особи у разі стійкої втрати нею професійної працездатності, встановленої МСЕК (тобто інваліда), врегульовано Законом “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV. Згідно зі ст. 34 цього Закону сума щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячного заробітку, котрий мав потерпілий до ушкодження здоров’я. Крім того, Фонд соціального страхування від нещасних випадків фінансує витрати на медичну та соціальну допомогу, в тому числі на додаткове харчування, придбання ліків, спеціальний медичний, постійний сторонній догляд, побутове обслуговування, протезування, санаторно-курортне лікування, придбання спеціальних засобів пересування тощо, якщо потребу в них визначено висновками МСЕК.

Витрати на ліки, лікування, протезування (крім протезів з дорогоцінних металів), придбання санаторно-курортних путівок, предметів догляду за потерпілим визначаються на підставі виданих лікарями рецептів, санаторно-курортних карток, довідок або рахунків про їхню вартість. Сума витрат на догляд за потерпілим залежить від характеру догляду, встановленого МСЕК, і не може бути меншою (на місяць):

від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, – на спеціальний медичний догляд (масаж, уколи тощо);
половини розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, – на постійний сторонній догляд;
чверті розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, – на побутове обслуговування (прибирання, прання білизни тощо).
Витрати на догляд за потерпілим відшкодовує Фонд соціального страхування від нещасних випадків незалежно від того, ким вони здійснюються. Інваліди I групи подають висновок МСЕК лише для встановлення спеціального медичного догляду. Якщо встановлено, що потерпілий потребує кілька видів допомоги, оплачують за кожним її видом. Крім того, згідно з висновком МСЕК Фонд соціального страхування від нещасних випадків може відшкодовувати й інші витрати, підтверджені документально (товарно-касові чеки у разі придбання ліків чи інших товарів, інші розрахункові документи тощо).

Дата відповіді: 2006-12-03
Дата запитання: 2006-12-03
Запитав: Микола

Залиште коментар