Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВС розповів про додатковий строк для прийняття спадщини

0 62

Такий правовий висновок сформував Верховний Суд України, розглянувши справу, предметом якої був спір про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

При розгляді цієї справи Суд зазначив, що право на спадщину належить спадкоємцеві з моменту її відкриття й закон зобов’язує спадкоємця, який постійно не проживав із спадкодавцем, у шестимісячний строк подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

У висновку відзначено, що правила ч. 3 ст. 1272 ЦК України про надання додаткового строку для

подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо: у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; ці обставини визнані судом поважними.

Якщо ж у спадкоємця перешкод не було, а він не скористався правом на прийняття спадщини через відсутність інформації про спадкову масу, то положення ч. 3 ст. 1272 ЦК України не застосовуються, наголосив Суд.

Джерело: zib.com.ua

Залиште коментар