Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Громадянство якої країни може отримати дитина, народжена у літаку

0 2 000

Громадянство якої країни отримує дитина, народжена у літаку? Важке питання. І якось підозріло часто мені його задавали. Довелося пошукати інформацію та з’ясувалися дуже цікаві речі.

Виявляється, з юридичної точки зору, дитина, народжена в польоті, може претендувати аж на чотири громадянства (на вибір батьків):

– країни громадянства батьків;

– країни, до якої приписано літак;

– країни, у якій літак приземлиться;

і навіть громадянство країни, над якою пролітали в момент пологів (про як).

Останні три пункти діють лише у тому випадку, якщо в цій державі допускається набуття громадянства за “правом ґрунту”. Тобто. якщо дитина народилася на цій землі (або над нею)).

А це не всі країни світу, а лише 35. Щоправда, серед них є досить привабливі для багатьох емігрантів США та Канада, але є й екзотичні. Втім, ось перелік.

Беліз
Барбадос
Аргентина
Антигуа та Барбуда
Венесуела
Болівія
Гренада
Бразилія
Гватемала
Домініка
Гайана
Домініканська республіка
Гондурас
Малайзія
Лесото
Колумбія
Канада
Нікарагуа
Мексика
Панама
Перу
Пакистан
Парагвай
Румунія
Сент-Крістофер і Невіс
Сент-Люсія
Сальвадор
Сент-Вінсент та Гренадини
Чилі
Фіджі
Уругвай
США
Ямайка
Еквадор
Трінідад і Тобаго

У авіакомпаніях існує традиція обдаровувати новонародженого безплатними перельотами. Які авіакомпанії можуть дати це право на все життя, інші – тільки до повноліття. Але це не обов’язок, а лише добра воля авіаперевізника. Існує ще одна традиція: батьки називають новонародженого на честь командира повітряного судна. Втім, це теж лише добра воля. А то мало, яке невимовне ім’я буде у пілота.

А ось тепер – зворотний бік медалі.

Пологи на борту – вкрай небезпечна історія. Небезпечна і для мами, і для малюка. При зльоті та перевантаженні організму, пологи можуть розпочатися раніше терміну. На висоті інший тиск та народження малюка проходить швидше, ніж на землі. Що загрожує серйозними наслідками. І якщо щось піде не так і буде потрібна термінова та кваліфікована допомога гінекологів та реаніматологів – взяти їх у повітрі буде просто ніде. А літак може не встигнути приземлитися. Зрозуміло, що всі бортпровідники проходять медичну підготовку. У тому числі, навчають і надання допомоги під час пологів на борту. Але ж ви самі розумієте, що кілька годин теорії не зроблять зі звичайних людей професійних лікарів.

Тож, дорогі майбутні мами! Не ризикуйте своїм здоров’ям та здоров’ям малюка! Перш ніж купувати квитки на літак, дуже серйозно зважуйте користь від поїздки та можливі ризики. Повірте, вони серйозніші, ніж здаються збоку. І навіть при невеликому терміні вагітності, зміна тиску та перевантаження при зльоті та посадці можуть призвести до дуже сумних наслідків. Від кровотеч і до передчасних пологів. Вагітним жінкам, перш ніж вирушити в політ, необхідно відвідати гінеколога, отримати дозвіл і взяти з собою медичну карту.

У мене за час льотної практики, дякувати Богу, пологів на борту не було. А якби й були – не відомо, чим усе могло б закінчитися. І один з найбільших страхів у роботі бортпровідником був пов’язаний з раптовими пологами якоїсь пасажирки. Все ж таки вагітні літають. І термін нам на очі не завжди вдається визначити. Хіба мало..

Втім, і без пологів на борту пригод у цій професії є достатньо.

За публікаціями у ЗМІ

Залиште коментар