Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Припинено провадження у справах про банкрутство боржників, щодо яких прийнято рішення про приватизацію.

0 16

 

 

У справі № 10/110б про банкрутство ВАТ «Сєвєродонецький приладобудівний завод», яке з 2014 року перебуває в процедурі ліквідації, Регіональне відділення ФДМУ по Луганській області подало клопотання про припинення провадження у справі на підставі ст. 12 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» та п. 4-3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Ухвалою Господарського суду Луганської області від 21 січня 2019 року, залишеною без змін постановою Східного апеляційного господарського суду від 7 травня 2019 року, провадження у справі припинено з мотивів існування для цього правових та фактичних підстав з огляду на те, що розмір частки держави у статутному капіталі боржника становить 55,778 %; рішення ФДМУ у формі наказу від 10 липня 1995 року № 39-ДП «Про прийняття рішення щодо приватизації об’єкта» стосовно приватизації боржника є чинним; ВАТ «Сєвєродонецький приладобудівний завод» включено до переліку відкритих акціонерних товариств, акції яких будуть запропоновані до продажу у 1995 році згідно з додатком № 1 до постанови КМУ від 15 травня 1995 року № 343, а також на імперативні приписи абз. 1 п. 4-3  розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», відповідно до якого провадження у справах про банкрутство боржників, якими є державні підприємства та/або господарські товариства, більше ніж 50 % акцій (часток) яких прямо чи опосередковано належать державі, щодо яких прийнято рішення про приватизацію, підлягає припиненню, крім тих, що ліквідуються за рішенням власника.

12 листопада 2019 року Верховний Суд у складі палати для розгляду справ про банкрутство КГС прийняв постанову про залишення оскаржуваних судових рішень без змін, погодившись із мотивами та висновками судів про те, що провадження у справі про банкрутство ВАТ «Сєвєродонецький приладобудівний завод» підлягає припиненню.

Із повним текстом постанови КГС ВС від 12 листопада 2019 року у справі № 10/110б можна ознайомитися за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/86075508

Залиште коментар