Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Перевірка декларацій в автоматизованому режимі: НАЗК затвердило протоколи про доступ

0 22

Національне агентство затвердило з Міністерством юстиції порядок автоматизованого доступу Системи логічного та арифметичного контролю декларацій до трьох державних реєстрів: Спадкового реєстру, Єдиного реєстру довіреностей і Реєстру актів цивільного стану. Таким чином, НАЗК має затверджені протоколи про доступ до усіх 16 реєстрів та баз даних, необхідних для перевірки декларацій в автоматизованому режимі.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Як зазначається, наразі НАЗК разом з ДП “Національні інформаційні системи”, Міністерством цифрової трансформації України, Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України проводить технічні роботи з підключення до цих трьох реєстрів.

Для здійснення автоматизованої перевірки даних в деклараціях НАЗК підготувало та впровадило у січні 2019 р. спеціальну програму – Систему логічного та арифметичного контролю. Зміни до Закону “Про запобігання корупції”, які набули чинності 18 жовтня, забезпечили НАЗК автоматизованим доступом до реєстрів, в яких міститься великий об’єм важливої під час перевірки декларацій інформації – Спадкового реєстру, Єдиного реєстру довіреностей і Реєстру актів цивільного стану“, – розповіла керівник Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Анна Ковтуненко.

Так, декларації, які автоматично визначаються системою як такі, що мають найбільше корупційних ризиків, потрапляють у так звану “червону зону” для проходження процедури повної перевірки. Це переважно декларації осіб, які займають відповідальне або особливо відповідальне становище.

Ранжування декларацій Системою ЛАК здійснюється повністю автоматично та без втручання працівників НАЗК, що повністю виключає корупційну складову.

Залиште коментар