Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України

0 62

Р О З’Я С Н Е Н Н Я

N 02-5/289 від 18.09.97 м.Київ

Арбітражним судам України

Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України

(витяг)

З метою забезпечення однакового i правильного застосування Арбітражного процесуального кодексу України (нині – Господарський процесуальний кодекс України, далі – ГПК) президія Вищого арбітражного суду України вважає за необхідне дати такі роз’яснення.

2. Докази

2.3. Не потребують доказування преюдиціальні факти, тобто встановлені рішенням господарського суду (іншого органу, який вирішує господарські спори) у процесі розгляду іншої справи, в якій беруть участь ті самі сторони.

Таке ж значення для господарського суду має вирок суду з кримінальної справи, що набрав законної сили, з питань, чи мали місце певні дії та ким вони вчинені. Що ж до рішення суду з цивільної справи, яке набрало законної сили, то встановлені ним факти, що мають значення для вирішення спору, не підлягають доведенню перед господарським судом.

Не доводяться в господарському суді факти, які відповідно до закону вважаються встановленими, але таке припущення може бути спростоване в загальному порядку.

За змістом частини другої статті 35 ГПК та частини десятої статті 38 Закону України “Про третейські суди” факти (обставини), встановлені рішенням третейського суду, не мають преюдиціального значення для господарського суду, в тому числі і у розгляді ним справи, в якій беруть участь ті самі сторони, що й у третейському провадженні.

Залиште коментар