Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Оскарження нової редакції Українського правопису відкладено до 15 серпня

0 79

Окружний адміністративний суд Києва відклав до 15 серпня 2019 рокурозгляд справи про оскарження нової редакції Українського правопису. Мета: надати відповідачу час для підготовки відзиву на позов та розміщення оголошення у ЗМІ про слухання справи.

27 червня 2019 року ОАСК провів підготовче засідання у справі за позовом до Кабінету Міністрів про оскарження нової редакції Українського правопису.

Нагадаємо, до Окружного адміністративного суду Києва надійшовпозов до Уряду про оскарження нової редакції Українського правопису. Позивачка, яка діє в інтересах своєї доньки – учениці 7-го класу, просить суд визнати протиправною та нечинною постанову Кабміну № 437 «Питання українського правопису».

На думку позивачки, Уряд, ухвалюючи зміни до Правопису, діяв поза межами своїх повноважень і не врахував реального стану розвитку української мови, що ускладнить її вивчення та грамотне використання.

Уряд постановою № 437 погодився з пропозицією МОН та НАН щодо схвалення Українського правопису в новій редакції, розробленій Українською національною комісією з питань правопису.

МОН роз’яснило, що 3 червня 2019 року фінальний текст нової редакції Українського правопису опубліковано на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук. Із цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції Правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема, в офіційно-діловому стилі мовлення.

Залиште коментар