Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Проблеми застосування  Кодексу з процедур банкрутства

0 27

Початок дії Кодексу стане тестом на зловживання своїми правами з боку учасників проваджень у справах про банкрутство.

Набуття чинності Кодексом України з процедур банкрутства (КУПБ) багато хто називає великим проривом у піднятті нашої країни в рейтингу Doing Business. Натомість судді, особливо ті, які спеціалізуються на врегулюванні питань неплатоспроможності, демонструють досить стриману реакцію, вже називаючи проблеми, які їм доведеться розв’язувати на власний розсуд.

По-перше, нечіткими є критерії для відкриття провадження у справі про банкрутство юридичних осіб. Немає обмежень, які були раніше, водночас з’являється можливість зловживань для створення «штучних» проваджень. Процедура банкрутства може відкриватися щодо будь-якої юридичної особи, окрім банків та казенних підприємств. Так, це можуть бути, наприклад, і бюджетні установи, і громадські організації, і політичні партії та інші юридичні особи.

По-друге, не вистачає чіткості у приводах з відкриття проваджень у справі про неплатоспроможність фізособи (необхідно застосування всіх підстав ст. 115 КУПБ або однієї). Всі процедури щодо неплатоспроможності фізичних осіб є новими.

По-треттє, спори за участю боржника розглядаються у межах справи про банкрутство ст. 7 КУПБ (можливі проблеми з передачею позовних проваджень та розглядом справ суддями, які не мають відповідної спеціалізації).

По-четверте, не зовсім є зрозумілим, як будуть призначатися судом розпорядники майна та оприлюднюватися відомості про справу про банкрутство (неплатоспроможність) до початку функціонування ЄСІТС (ця ситуація не врегульована).

Суддя касаційної інстанції  Сергей Жуков погоджується, що Кодекс України з процедур банкрутства дозволяє скоротити та спростити процедуру банкрутства, що робить її менш зарегульованою. Але водночас, вважає він,  це стане певним тестом на зловживання своїми правами з боку учасників провадження у справах про банкрутство.

Автор: Сергей Глушко

Залиште коментар