Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Квартира в кредиті!

0 221

Квартира в кредиті!

Банки, «відчувши» недобре в доходи боржника, починають йому загрожувати конфіскацією квартири, майже після найменшого прострочення в оплаті кредиту. Але, на практиці, потрібно пройти довгий шлях, щоб відібрати таку квартиру.

Таких шляхи три:

 • за рішенням суду;
 • за виконавчим написом нотаріуса на угоді (договорі) про іпотеку;
 • якщо в договорі є застереження про позасудове вирішення спору.

Оптимальним рішенням є домовленість з банком про реструктуризацію боргу.

 

Виселення за рішенням суду.

Що стосується рішення суду, то для цього потрібно бути злісним неплатником (мати прострочення 3 і більше місяці). Саме судовий розгляд затягується десь на 8 місяців без адвоката, і на рік, півтора-с адвокатом. Плюс ще апеляційне оскарження займає десь 3 місяці. Плюс виконавче провадження з продажу квартири-від 3 місяців.

За виконавчим написом нотаріуса.

Найпростіший шлях для банку-звернутися до нотаріуса, і нотаріус зробить виконавчий напис про звернення предмета застави у власність банку. Але, якщо ви будете грамотно оскаржувати всі листи банку, то це вже буде суперечка з банком. А нотаріус не робить напис у разі наявности спору боржника з банком.

Якщо в договорі є застереження про позасудове стягнення квартири і виселення.

Якщо таке застереження є в договорі, то, банку для переоформлення квартири потрібно звернутися в Бюро технічної інвентаризації. Туди треба буде пред’явити багато документів, серед яких договір про задоволення вимог банку. Звичайно банк не має такого документа, тому БТІ відмовляє, після чого банк звертається до суду.

Найкращий варіант для боржника, який допускає закон-прописати в квартирі неповнолітніх дітей. Це послужить перешкодою для виселення з заставної квартири. Згідно зі ст. 12 Закону України “Про основи соціального захисту бездомних громадян і беспритульних дітей”, не можна зменшити, або обмежити права та інтереси дітей при здійсненні будь-яких операцій з нерухомістю.

Тобто, щоб виписати дитину, йому треба надати не гірші умови, ніж вона мала до цього. Даний нюанс контролює опікунська рада при райдержадміністраціях. В основному, ця служба не дає згоди на виписку дитини і відчуження квартири.

Банк, намагається прописати в договорі заборону на прописку дітей. Але це не законно, так, як банк не має права заборонити прописувати дітей, як і забрати оригінали документів на квартиру. Вищеназваний також стосується і прописки інваліда, та інших осіб, які перебувають під соціальним захистом. Їх теж не можна виселити.

Крім названого, загальмувати на 9-18 місяців конфіскацію квартири можна такими шляхами:

– якщо на Вашу квартиру будуть претендувати треті особи, і вони подадуть на Вас і банк до суду;

– якщо Ви здасте в оренду квартиру на довгий строк. Орендодавець може звернутися до суду з вимогою, наприклад не перешкоджати йому орендувати приміщення. Суд природно не задовольнить його вимоги, але час може бути виграно для отримання доходу і погашення боргу перед банком і т.д.

Скільки ж часу можна виграти, підіб’ємо підсумок:

 • З моменту початку прострочення – до отримання листа з банку з вимогою повністю погасити кредит – 3 міс.
 • Подача позову до суду, до моменту призначення 1-го засідання-близько 2 міс.
 • Судовий розгляд – від 3 до 18 міс.
 • Апеляційне оскарження – близько 3міс.
 • Прописка неповнолітньої дитини-від декількох місяців до 18-річного віку (якщо тільки народжений).
 • Здача в довгострокову оренду житла і затіяти судовий спір – від декількох місяців-до кількох років.
 • Претензії третіх осіб на квартиру, і звернення їх до суду – від 3 до 18 міс.
 • На виселення за рішенням суду боржнику дають 1 місяць.
 • Наше законодавство передбачає довгу процедуру стягнення нерухомості, у зв’язку, з чим багато людей користуються цим.

 

Арешт квартири за борги родича.

Мало хто знає, що заарештувати Вашу квартиру можуть за борги Ваших родичів. Для цього потрібно, щоб ці самі родичі володіли квартирою, або іншою нерухомістю разом з Вами на праві спільної власності. Ви, як співвласник можете і не знати про борги. Так, родич може взяти кредит у банку на споживчі цілі, і не віддати. Після чого банк подає на нього до суду, і просить суд заарештувати його майно. Суд зазвичай в 50% не розбирається, у кого яка частка-і накладає арешт не на частку родича (а зазвичай така частка не виділена в натурі, а на всю квартиру). Після чого, Ви-як співвласник цієї квартири не можете нічого з нею зробити-продати свою частку, подарувати, і т.д.

Теги:

Аналітична юриспруденція

  Залиште коментар