Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Змінено структуру та найменування судових палат ВАСУ

0 12
Рішення про зменшення кількості судових палат Вищого адміністративного суду України з п’яти до чотирьох та їх перейменування прийнято президією Вищого адміністративного суду під час засідання 14 вересня 2009 року на виконання рекомендацій Постанови спільного засідання Президії Верховного Суду України та президії Ради суддів України від 3 квітня 2009 року № 7 «Про стан здійснення судочинства адміністративними судами».
Нагадаємо, що одним із недоліків, на який вказано у згаданій Постанові ВСУ та РСУ за результатами останньої перевірки, було те, що в судовій практиці Вищого адміністративного суду України зустрічаються випадки  розгляду справ суддями однієї судової палати у складі колегій суддів інших судових палат, а також розгляду судовими палатами справ, вирішення яких належить до спеціалізації інших судових палат. Таку ситуацію члени президії аргументували неукомплектованістю суду суддівськими кадрами та об’єктивною необхідністю залучати суддів усіх палат до вирішення тих категорій спорів, яких до суду надходить найбільше. Наприклад, соціальних спорів.
На президії ВАСУ прийнято рішення про розформування найменшої за кількістю суддів судової палати ─ з розгляду справ, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму та справ за зверненнями суб’єкта владних повноважень та переведення суддів цієї палати до інших судових палат. Члени президії ВАСУ переконані, що таке переформування структури Вищого адміністративного суду України  дозволить суддям розглядати спори в межах внутрішньої спеціалізації.

Залиште коментар