Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Змінено правила підсудності справ і підслідності кримінальних проваджень

0 27

Закон (реєстр. № 4447а) «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції» авторства депутата Руслана Князевича («Батьківщина») було ухвалено в Раді вчора, 12 серпня, повідомляється на сайті ВРУ.

Закон визначає правила зміни підсудності цивільних, господарських та адміністративних справ, а також підсудності й підслідності кримінальних проваджень через «неможливість здійснювати правосуддя окремими судами в районі проведення АТО».

Головне науково-експертне управління ВРУ зауважувало у висновку щодо законопроекту, що запропонований механізм визначення «неможливості здійснення правосуддя» є досить непевним. Експерти радили «повністю зупинити роботу судів на тих територіях, які контролюються терористичними угрупованнями, і вже на основі такого зупинення вирішувати питання про зміну підсудності справ та проваджень, які мали б розглядатись у цих судах».

Крім того, закон не вирішує питання щодо подальшого виконання обов’язків суддями та працівниками тих судів, в яких «неможливо здійснювати правосуддя».

Верховна Рада також дозволила міліціонерам у зоні АТО застосовувати зброю і спецзасоби без попередження. Крім того, парламент дозволив затримувати терористів на термін від трьох до 30 діб.

Джерело:

Ракурс

Залиште коментар