Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Журавський відкликав законопроект про наклеп

0 16

Народний депутат України, член фракції ПР В.Журавський зареєстрував проект постанови №11255 про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття в першому читанні проекту закону України про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини, повідомляє прес-служба ПР.

“Зваживши всі обставини і виходячи з державних інтересів, я прийняв рішення відкликати свій законопроект. Я розумію, що напередодні виборів до Верховної Ради будь-яка ініціатива буде сприйматися як мінімум з побоюванням і недовірою”, – заявив Журавський.

Він підкреслив, що сподівається на підтримку з боку парламенту цієї постанови. За словами депутата, він залишається на тих же політичних позиціях і вважає давно назрілою необхідність посилення відповідальності за наклеп.

“Я вирішив сьогодні зняти це питання юридично, але не політично. Я залишаюся на тих же політичних позиціях і переконаннях: в суспільстві давно назріла необхідність посилення відповідальності за посягання на честь і гідність кожної людини, а не тільки політика”, – пояснив парламентарій.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада (ВР) прийняла в першому читанні за основу законопроект №11013, яким пропонується ввести кримінальну відповідальність за наклеп. “За” законопроект “Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-виконавчого процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність і ділову репутацію людини” проголосували 244 з мінімально необхідних 226 народних депутатів.

Днями багато ЗМІ оголосили акцію “Захисти своє право знати. Скажи “ні” закону про наклеп”. Чорна заставка із назвою акції та телефонами кожного народного депутата, який у першому читанні підтримав цей законопроект стали доступні кожному читачеві. ЗМІ закликали зателефонувати народним обранцям та запитати, чому кожний із них проголосував за цей резонансний законопроект. Законопроект, який викликав відразу не лише у журналістів, але й у людей та політиків, які вміють читати й думати.

 

Теги:

свобода слова, цензура, наклеп

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар