Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Жодні реформи в Україні не досягнуть своїх цілей, якщо не усунути проблеми функціонування судової системи

0 20
На цьому наголосив Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Пасенюк під час свого виступу 26 березня 2009 року в рамках XXIII Конгресу Всесвітньої асоціації юристів  “Верховенство права – гарантія захисту прав людини” який проходив 23-26 березня 2009 року в місті Києві.
Очільник ВАСУ зауважив, що сьогодні українське правосуддя має невідкладно вирішити низку проблемних питань, серед яких практика призначення суддів на посаду політичними органами (парламентом та Президентом), фінансова залежність судів від уряду, навмисна політизація судових процесів тощо.
«Названі інструменти нерідко використовуються для тиску на суддів, бо повага до права, нажаль, ще не стала головним орієнтиром для вітчизняної публічної адміністрації» – сказав О.Пасенюк.
Крім цього, Голова ВАСУ акцентував свою увагу на важливості повноцінного функціонування в Україні адміністративної юстиції, яка відіграє ключову роль у демократизації українського державного управління.
«Приємно відзначити, що адміністративні суди поступово завойовують авторитет у суспільстві. Громадяни відзначають високу якість організації судових процесів, толерантну поведінку працівників апаратів адміністративних судів. Соціологічні дослідження показують, що зміни які відбуваються у системі адміністративного судочинства України, загалом мають позитивну спрямованість. Головне на сьогодні зберегти та примножити існуючі позитивні тенденції» – констатував О. Пасенюк.
Все ж, за словами Голови ВАСУ, перед вітчизняною адміністративною юстицією постає ряд проблем, які в принципі є інтернаціональними. Так само як і адміністративні суди зарубіжних країн, наші суди відчувають проблему перевантаженості. Їх незалежність часто утискають. Існують окремі питання щодо відмежування адміністративної юрисдикції від інших видів судової юрисдикції.  
Виходячи з вищенаведеного, Олександр Пасенюк окреслив основні шляхи подолання  цих проблем.

Голова ВАСУ висловив глибоке сподівання в тому, що саме завдяки об’єднанню своїх зусиль та заручившись підтримкою українського суспільства,  вітчизняні судді зможуть подолати усі негаразди, які виникають на шляху побудови дієвого і демократичного правосуддя в нашій державі.

Залиште коментар