Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Жителям Донбасу та Криму мають намір спростити отримання пенсій

0 43

Депутати мають намір запровадити механізм виплати пенсій жителям Донбасу і Криму, в першу чергу тим, хто не зміг покинути непідконтрольні української влади території.

Зокрема, пропонується скасувати:

– обов’язкове подання паперових документів особами, які вимушено покинули місце проживання в силу надзвичайних обставин або порушення прав людини;

– обмеження в 3 роки можливості отримати незатребувану пенсію.

Буде визначено особливий порядок отримання пенсій для тих, хто залишився на непідконтрольною території.

При цьому надзвичайними обставинами вважаються: збройні конфлікти, тимчасова окупація, повсюдні прояви насильства, порушення прав людини, а також інші надзвичайні ситуації природного або техногенного характеру.

Також передбачається, що громадянам України, які проживають на територіях, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, не потрібно буде оформляти статус тимчасово переміщеної особи для отримання пенсії. Досить буде оформити рахунок в уповноваженому банку на підконтрольній території і періодично проходити ідентифікацію.

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував прийняти за основу  законопроект № 6692 «Про внесенння змін до деяких законів України відносно права на отримання пенсій окремим категоріям громадян».

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар