Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Жіночі квоти дають право голосу

0 11

Сербію, Чорногорію та Сан-Маріно можуть позбавити акредитації в ПАРЄ через те, що у складі їхніх делегацій немає жодної жінки і таким чином порушено квоти, що стосуються рівноправності статей.

Якщо делегації із Сербії, Чорногорії та Сан-Маріно до наступного засідання Парламентської Асамблеї Ради Європи у квітні наступного року не включать до свого складу жінок, їх позбавлять акредитації і, відповідно, права голосу. Таку резолюцію делегати ПАРЄ ухвалили в Страсбурзі. Санкція триватиме доти, доки ці країни нарешті не відрядять до Парламентської Асамблеї бодай одну представницю жіночої статі.

Ще до початку зимової сесії у ПАРЄ лунала критика щодо участі делегацій цих країн у засіданнях асамблеї. За новими правилами, які вступили в силу в листопаді минулого року, принаймні одна жінка-делегат в обов’язковому порядку повинна мати статус постійного члена у складі кожної делегації.

Оглядачі припускають, що цього разу трьом «чоловічим» делегаціям вдалося уникнути санкцій, оскільки на сесії йшлося про важливі для Балкан теми.

Тим часом напередодні в Німеччині міністр у справах сім’ї та молоді Крістіна Шредер виступила з ідеєю законодавчо закріпити так звані квоти для жінок на керівних посадах. Вона доручила працівникам свого міністерства переглянути чинне законодавство, аби визначити, які саме параграфи слід для цього змінити або ж посилити.

Як стало відомо в середині січня 2012 р., після Норвегії та Іспанії, квоти для жінок на керівних посадах запроваджує також Франція. Згідно з рішенням парламенту в Парижі до 2017 року ради директорів французьких підприємств на 40 відсотків повинні складатися з жінок.

Теги:

делегації із Сербії, акредитація в ПАРЄ, відсутність жінок у складі делегації, Парламентська Асамблея Ради Європи, законодавче закріплення квоти для жінок на керівних посадах, правові новини

Джерело:

ЮВУ № 42

Залиште коментар