Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Женевській конвенції про статус біженців – 60 років

0 31

28 липня 1951 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про статус біженців. Це основний міжнародний документ, який обумовлює права біженців і порядок поводження з ними.

У тому далекому 1951 році світ ще знаходився під впливом війни. Європа була заповнена біженцями, які втратили свої будинки, рідних і близьких. Держави-члени недавно створеної ООН постановили, що цю проблему можна вирішити лише спільно. В результаті була прийнята Конвенція про статус біженців, яка за 60 років не втратила своєї юридичної сили. У 46 статтях Конвенції детально описується те, хто являється біженцем, які він має права, і як повинні поводитися з біженцями країни, що дали їм притулок.

Згідно з Конвенцією, біженцем вважається той, хто через обґрунтовані побоювання переслідування на підставі раси, релігії, національності, приналежності до певної соціальної групи чи політичних переконань перебуває за межами країни, громадянином якої він є. Щоправда, гарантій отримання статусу біженця Женевська Конвенція не надає.

Теги:

статус біженця

Залиште коментар