Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Землю розмежують без витрат

0 11

Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин підтримав проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності». Законопроектом (реєстр. № 10043) передбачається внесення змін до Земельного кодексу України та Законів України «Про землеустрій», «Про державну експертизу землевпорядної документації», інших законодавчих актів. Про це повідомляє прес-служба Держагентства земельних ресурсів.

Члени комітету підкреслили, що основною метою законопроекту є відмова від розроблення проектів землеустрою щодо розмежування земель державної та комунальної власності, проектів землеустрою щодо формування земель комунальної власності та проведення розмежування земель державної і комунальної власності за принципом «в силу закону».

Зокрема, законопроектом пропонується розмежувати землі державної власності на землі держави та землі комунальної власності. При цьому землями комунальної власності пропонується визначити всі землі в межах сіл, селищ, міст, крім земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні органів державної влади, державних підприємств, установ, організацій, а також земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що є у державній власності. Всі інші землі (крім земель приватної власності) в силу закону залишатимуться у державній власності.

З цього приводу заступник Голови Держземагентства України Євген Бердніков зазначив, що законопроектом також враховано той факт, що на сьогодні певна кількість проектів землеустрою щодо розмежування земель державної та комунальної власності знаходиться в процесі розробки. Таку документацію пропонується включити складовою частиною до схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, матеріалів інвентаризації земель, а також іншої документації із землеустрою. Тобто результати проектних робіт, виконаних в процесі розробки проектів землеустрою щодо розмежування земель державної та комунальної власності, будуть використані при розробці іншої планувальної документації із землеустрою, яка є необхідною державі та територіальним громадам.

У разі прийняття закону всі землі в Україні будуть розмежовані без додаткових витрат Державного та місцевих бюджетів.

Теги:

Державне агенство земельних ресірсів, земля комунальної власності, земля державної власності

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар