Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Земельне законодавство порушували десятки тисяч разів

0 14

Інспекційні підрозділи органів земельних ресурсів протягом 2011 року виявили 43,2 тис. порушень земельного законодавства. До адміністративної відповідальності притягнені 18,4 тис. громадян і посадових осіб, на яких накладені штрафи на суму 4,9 млн. гривень. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства земельних ресурсів.

Земельні інспектори нарахували збиток, заподіяний унаслідок самовільного заняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття грунтового покриву без спеціального дозволу на суму 117,7 млн. гривень. В цілому фахівці контрольних підрозділів зафіксували 7,1 тис. таких випадків.

У органи виконавчої влади і органи місцевої самоврядності інспекційні підрозділи направили 11,3 тис. клопотань про усунення порушень вимог земельного законодавства. Підрозділи земельної інспекції передали в прокуратуру і інші правоохоронні органи 4,1 тис. матеріалів про порушення вимог земельного законодавства. В результаті цього порушено 153 кримінальні справи.

Найбільшого поширення у сфері земельних відносин набули такі порушення, як самовільне заняття земельних ділянок, використання землі без правовстановлюючих документів. Значна кількість рішень і розпоряджень органів місцевої самоврядності і виконавчої влади прийняті з порушенням вимог земельного законодавства. Більше 40% порушень інспектори виявили на землях житлової і громадської забудови, 39,7% – на землях сільськогосподарського призначення.

Теги:

землевпорядкування, земельне законодавство

Залиште коментар