Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Збитки від економічних злочинів в Україні у 50 раз вищі, ніж у світі

0 35

Незаконне заволодіння майном, корупція і кіберзлочинність – одні з найпоширеніших економічних злочинів в Україні. Збитки компаній від таких економічних злочинів і шахрайств сягають майже п’яти мільйонів доларів на рік. Для порівняння, в середньому по світу фінансові збитки від економічної злочинності не перевищують 100 тисяч доларів на рік.

Найбільше шахрайств в Україні зафіксовано у фінансовому секторі, роздрібній торгівлі та на виробництві споживчих товарі. Про це свідчать результати опитування, проведеного міжнародною компанією PricewaterhouseCoopers(PwC).

Представники бізнесу скаржаться на непрозорі умови роботи в Україні. За інформацією міжнародної консалтингової компанії Pw), майже 36% респондентів, які брали участь в опитуванні, стикалися з економічними злочинами. Цей показник на третину вищий, ніж в середньому по світу, наголошується в дослідженні.

Водночас порівнюючи з даними за 2009 рік, коли востаннє проводилося аналогічне дослідження в Україні, є тенденція до зниження, наголошує керуючий партнер PwC, Борис Краснянський. Однак святкувати нема чого. «Зниження кількості шахрайств швидше за все пов’язане з неефективністю їх виявлення, а не фактичним скороченням кількості таких випадків», – каже Краснянський.

Незаконне заволодіння майном є одним з найпоширеніших економічних злочинів в Україні, стверджують експерти з PwC. З таким шахрайством стикалися майже 73% респондентів. Також поширеною залишається корупція в Україні. Понад 60% опитаних бізнесменів були змушені давати хабарі для просування свого бізнесу, йдеться в дослідженні.

Серед своїх «слабких місць» бізнес-компанії, які працюють в Україні, називають незахищеність в інтернеті. За словами Краснянського, в цьому році вперше зафіксовані випадки кіберзлочинності. Електронні бази даних та доступ до інтернет-розрахунків найбільш цікавлять кібершахраїв.

Теги:

економічні злочини

Джерело:

Захід.Нет

Залиште коментар