Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Збільшено повноваження поліції на час воєнного стану.

0 19

Депутати збільшили повноваження поліції на час воєнного стану.

Верховна Рада схвалила за основу та вцілому законопроєкт №7147 про внесення змін до законів України “Про Національну поліцію” та “Про Дисциплінарний статут Національної поліції України” та дозволила поліцейським офіційно застосовувати зброю проти окупантів без обмежень, а також збільшити кількість підстав для зупинки транспортних засобів.За відповідне рішення проголосували 343 народних депутати

Законопроєктом передбачається доповнення Закону України «Про Національну поліцію» новими пунктами та наділити поліцію повноваженнями, необхідними, як зазначається у пояснювальній записці для виконання покладених на неї завдань, у тому числі в умовах воєнного стану. Зокрема пропонується дозволяти зупиняти транспорті засоби, якщо наявна інформація, яка свідчить про те, що водій або пасажир транспортного засобу є особою, яка самовільно залишила місце для утримання військовополонених.

Крім цього під час воєнного стану поліцейський має право застосовувати зброю та спецзасоби проти осіб, які приймають участь у збройній агресії проти України без врахування вимог та заборон законодавства.

Врегульовані також і питання взаємодії органів і підрозділів Національної поліції з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними особами державної форми власності, у тому числі щодо військовополонених, забезпечення конвоювання та утримання затриманих осіб, розмінування та допуску поліцейських до проведення спеціальних вибухотехнічних робіт. Крім того, передбачені законом зміни спрямовані на врегулювання питання збирання біометричних даних осіб, у тому числі шляхом дактилоскопіювання.

Також, Дисциплінарний статут Національної поліції України доповнюється новим розділом, який визначає особливості проведення в Національній поліції службового розслідування в період дії воєнного стану.

Передбачається, що службове розслідування за фактом порушення поліцейським службової дисципліни може проводитися як дисциплінарною комісією, так і однією особою, у тому числі безпосередньо уповноваженим керівником, який одноособово здійснює передбачені Статутом повноваження дисциплінарної комісії. Стосовно заступників кервіника Нацполіції чи керівників територіальних органів Нацполу розслідування проводиться виключно дисциплінарною комісією.

Службове розслідування має бути завершене протягом 15 календарних днів з дня його призначення уповноваженим керівником. У разі потреби цей строк може бути продовжений керівником, який призначив службове розслідування, але не більш як на 15 календарних днів. На час розслідування поліцейського може бути відсторонено.

Поліцейський має право оскаржити застосоване до нього дисциплінарне стягнення, звернувшись до адміністративного суду протягом 15 днів з дня його ознайомлення з наказом про притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Джерело

Залиште коментар