Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Заява Кабінету Міністрів України у зв’язку запровадженням додаткових обмежень щодо транзиту територією РФ товарів походженням з України

0 18

Вчора, 03.07.2016 року, зроблено черговий крок, спрямований на посилення торговельної війни, з боку Російської Федерації.

На додаток до продовження 29.06.2016 року дії «продуктового ембарго» на імпорт до РФ товарів походженням в тому числі з України до 31 грудня 2017 року оприлюднено Указ Президента РФ про подальше обмеження транзиту товарів з території України через територію РФ.

Цим указом запроваджуються додаткові обмеження щодо транзиту територією РФ товарів походженням з України, зокрема:

(1)  Діючі обмеження транзиту по відношенню до транзиту товарів до Республіки Казахастанпоширюються і на транзит до Киргизької Республіки.

(2)  Вводиться повна заборона транзиту товарів, на які поширюється дія запровадженого РФ «ембарго», а також  товарів, на які в РФ застосовуються ставки ввізних мит, відмінні від 0.

Запровадження РФ цих обмежень очікувано призведе до штучного погіршення умов торгівлі із третіми країнами, зокрема Центральної Азії, що означатиме скорочення обсягів українського експорту.

Це політично-вмотивований акт Російської Федерації, який є ще одним виявом агресії РФ по відношенню до України.

Дані обмеження є черговим грубим порушенням міжнародних зобов’язань РФ, зокрема, взятих в рамках Світової організації торгівлі та Договору про зону вільної торгівлі від 18.10.2011 р.

 Уряд вживав і вживатиме всіх можливих заходів захисту національних інтересів України та протидії будь-яким виявам агресії з боку РФ. Нами підготовлені адекватні заходи у відповідь, які будуть введені в дію невідкладно.

 Для постійного моніторингу ситуації щодо експорту до РФ та транзиту її територією, а також надання інформації українському бізнесу працюють оперативний штаб та гарячі лінії Мінекономрозвитку таМінінфраструктури.

Одночасно український Уряд піднімає питання порушення РФ норм міжнародного права у Світовій організації торгівлі та інших міжнародних організаціях, а також з нашими міжнародними партнерами.

 Ми вимагаємо від РФ негайного скасування запроваджених обмежувальних заходів по відношенню до українського експорту в інші країни.  

Джерело:

Урядовий портал

Залиште коментар