Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Заява Громадської Комісії з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні

0 15

Ця війна супроводжується новою хвилею грубих порушень фундаментальних прав та основоположних свобод людини. Використавши спеціально вишколених провокаторів, які заздалегідь були інфільтровані в середовище протестного руху, влада застосувала проти учасників мирної ходи до Верховної Ради заборонені законом силові методи і розпочала варварську «зачистку» Майдану.

Шляхом жорстокого і непропорційного використання сили для придушення легітимних протестних акцій антиукраїнська влада прагне залякати все українське суспільство. Громадяни України стали заручниками і жертвами злочинних дій влади, яка виявилась неспроможною до цивілізованого вирішення спровокованої її власними діями політичної кризи. Відповіддю влади на справедливі вимоги суспільства стали цинічні провокації та злочини проти людяності, які чинять підвладні Президенту В.Януковичу силові структури і підконтрольні їм кримінальні елементи.

Головна відповідальність за подальшу ескалацію порушень прав людини, вбивства, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, тортури, переслідування за політичними мотивами та інші злочини проти людяності лягають на Президента України, його оточення та керівників силових відомств. Водночас відповідальності підлягає будь-який співробітник силових структур, причетний до скоєння подібних злочинів. Комісія вважає, що співучасниками злочинів проти людяності, які чинить особовий склад «Беркуту» та Внутрішніх Військ, є керівники Збройних Сил та Міністерства надзвичайних ситуацій України, оскільки вони свідомо надали в розпорядження карателів збірні пункти, військову техніку та спорядження. Комісія також вважає, що співучасниками злочинного штурму Майдану є керівники КМДА та столичного метрополітену, які свавільно зупинили рух метропоїздів і, тим самим, позбавили жителів Києва можливості прийти на допомогу захисникам свободи у критичний момент. Разом з блокуванням силами ДАІ доріг на підступах до Києва та Майдану, обмеженням трансляції 5-го каналу, інформаційною блокадою, запровадженою на офіційних та контрольованих владою каналах, всі зазначені заходи практично рівнозначні запровадженню у незаконний  спосіб надзвичайного стану в столиці країни.

Комісія звертає увагу Президента України В. Януковича, керівників силових відомств та всіх їхніх співробітників на те, що відповідно до Конституції України громадяни мають право на мирні акції протесту, а одним із основних завдань правоохоронних органів є забезпечення громадського порядку та захист життя і здоров’я людей. Співробітники МВС та СБУ мають виконувати лише правоохоронні, а не каральні функції.

Комісія закликає співробітників правоохоронних органів за жодних обставин не вдаватись до жорстокого і надмірного застосування сили та спеціальних засобів, і нагадує їм, що згідно зі статтею 60 Конституції України ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження і накази. Віддання і виконання явно злочинного наказу тягне кримінальну відповідальність.

Комісія також наголошує, що злочини проти людяності не мають терміну давності, а особи які їх вчинили, незалежно від свого статусу, підлягають відповідальності згідно з нормами національного та міжнародного права, а також процедурами Міжнародного кримінального суду.

 Комісія вимагає від Президента В. Януковича негайно припинити неправомірне застосування сили до мирних учасників протестних акцій в місті Києві та в усіх регіонах України.

Комісія звертається до міжнародного співтовариства і, зокрема, до керівників європейських інституцій, урядів західних демократій із закликом вжити індивідуальні санкції проти В. Януковича та членів його команди, оскільки грубі порушення прав людини в Україні спричинені їхньою злочинною поведінкою.

Водночас, Комісія закликає громадян України єднатись та чинити організований мирний спротив намаганням режиму знищити демократію в Україні та перетворити її на сатрапію. Тільки спільними зусиллями українська громадськість може усунути від влади злочинців з метою відновлення в Україні конституційного порядку, забезпечення поваги до людської гідності, створення належних умов для кожної людини жити в безпеці та достатку.

Джерело:

humanrightsua

Залиште коментар