Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Завтра КС скаже, чи законно Тимошенко обмежила максимальну пенсію

0 17

Конституційний Суд 10 вересня оголосить рішення за поданням 59 депутатів Верховної Ради про конституційність пункту 10 постанови Кабінету Міністрів № 530 від 28 травня 2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», яка встановлює максимальний розмір пенсій за віком.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби КС, передають «Українські новини».

Вказана постанова встановлює, що максимальний розмір пенсії, призначеної відповідно до Митного кодексу, законів «Про державну службу», «Про національний банк», Про Кабінет Міністрів», «Про дипломатичну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про судову експертизу», Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи», «Про державну підтримку засобів масової інформації і соціальний захист журналістів», не може перевищувати 12 прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність.

Окрім цього, постанова передбачає, що максимальний розмір пенсії, призначеної відповідно до законів «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб», «Про загальнообов’язкове державному пенсійне страхування» і «Про пенсійне забезпечення» також не може перевищувати 12 прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність.

При цьому, згідно зі вказаною постановою, максимальний розмір пенсії, призначеної відповідно до закону «Про прокуратуру», не може перевищувати 10 тис. гривень на місяць.

Автори подання вважають, що уряд, видавши цю постанову і включивши в неї положення, які встановлюють максимальні розміри пенсій, призначених для певної категорії громадян, вийшов за межі своїх конституційних повноважень.

Рішення у цій справі буде оголошено о 15:00.

Як повідомлялося, у лютому 59 депутатів Ради направили в КС подання з проханням перевірити конституційність цієї постанови.

У грудні 2008 року Кабмін вніс на розгляд Ради законопроект, який передбачає обмеження максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок та індексації) на рівні 12 прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність.

Джерело:

proUA

Залиште коментар