Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Завтра КС скаже, чи мала Рада право відміняти вибори в Тернопільську облраду

0 14

Конституційний Суд оповістить 16 червня рішення за поданням Президента Віктора Ющенка про конституційність постанови Верховної Ради про відміну позачергових виборів Тернопільської обласної ради. Про це повідомила прес-служба КС.

У конституційному поданні Президента наголошується, що ця постанова Ради суперечить пункту 30 частини 1 статті 85 Конституції, що надає парламенту повноваження призначати чергові і позачергові вибори до органів місцевого самоврядування і не передбачає його повноважень відміняти або припиняти ці вибори, у тому числі і шляхом визнання втрати чинності постанови про їх призначення.

У конституційному поданні наголошується, що, прийнявши вищезгадану постанову, Рада перевищила свої конституційні повноваження і поставила під загрозу реалізацію права громадян вільно обирати і бути вибраними в органи місцевого самоврядування.

Рішення буде оголошене о 10:00.

Нагадаємо, Ющенко звернувся в КС з відповідним поданням у березні.

3 березня Рада відмінила позачергові вибори Тернопільської облради, призначені на 15 березня, але в результаті судових розглядів вони цього дня відбулися.

За їх результатами всеукраїнське об’єднання «Свобода» отримало 50 місць в Тернопільській облраді, «Єдиний центр» – 20, Партія регіонів – 14, Блок Юлії Тимошенко – 12, блок Української народної партії – 11, «Наша Україна» – 8 і Блок Литвина – 5 місць.

Джерело:

proUA

Залиште коментар