Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Затверджено план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини

0 42

Президент України Віктор ЮЩЕНКО затвердив загальнодержавну програму “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі глави держави.

Реалізація мети та завдань загальнодержавної програми здійснюватиметься у таких сферах: охорона здоров’я; освіта; захист дітей різних категорій; культурний і духовний розвиток; розвиток активності дітей, їх участі в житті суспільства; міжнародна співпраця в інтересах дітей.

Для досягнення поставленої мети у програмі відображені: принципи діяльності України у напрямі покращення становища дітей, захисту їхніх прав відповідно до міжнародних зобов’язань; пріоритети державної політики з питань реалізації прав дітей; стратегія та індикатори оцінки реалізації загальних цілей Національного плану дій; шляхи реформування, приведення у відповідність із сучасними умовами та реальними потребами дітей системи забезпечення та захисту прав дітей в Україні.

Крім того, програмою передбачається забезпечення надання якісних психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально-економічних, юридичних, інформаційних та інших послуг дітям незалежно від місця проживання; визначаються особливості забезпечення та захисту прав дітей різних категорій; спрямованість заходів на індивідуальний розвиток здібностей кожної дитини, її можливостей розвиватися фізично, розумово, духовно; удосконалення чинного законодавства у сфері забезпечення та захисту прав дітей; розширення використання інформаційного простору для висвітлення питань соціально-правового захисту дітей; впровадження новітніх технологій, розроблення сучасного науково-методичного забезпечення сфери захисту прав та інтересів дітей.

Програмою посилюється відповідальності батьків або осіб, які їх замінюють, посадових осіб за виконання своїх обов’язків щодо догляду, виховання та захисту прав дітей; удосконалюється система контролю та моніторингу дотримання прав дітей в Україні.

Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Довідка УНІАН. Верховна рада України ухвалила закон “Про Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року на засіданні 5 березня.

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар