Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Заради торжества принципу верховенства права, або Чи визнає ВАСУ винним Литвина у його порушенні?

0 18

У позові депутат зазначає, що при розгляді «пенсійного» закону 6 вересня положення Конституції, відповідних законів були проігноровані, а також порушено законодавчу процедуру.

«Аналіз стенограми обговорення й прийняття закону 6 вересня свідчить, що на пленарному засіданні відбувалося внесення поправок за змістом, а не усунення неузгодженостей і неточностей у прийнятому законі», – йдеться у повідомленні прес-служби депутата.

Водночас, наголошує Яценюк, внесення поправок до прийнятого закону, відповідно до Регламенту, забороняється. Тобто були грубо порушені положення ст.ст. 128 і 131 Регламенту. Згідно із судовим позовом таким чином Голова ВР Литвин порушив принцип верховенства права.

У порядку забезпечення адміністративного позову Яценюк просить витребувати у ВР справу щодо «пенсійного» закону та інші документи, повязані з його прийняттям.

У позивача є надія, що відповідно до п.2 ч.5 ст. 171 КАСУ Вищий адміністративний суд за наслідками розгляду справи може визнати дії чи бездіяльність, ВР України протиправними.

Свій позов, у якому містяться звинувачення Литвина у порушенні принципу верховенства права, Яценюк подав дуже вчасно, мало не день у день із обіцянкою Президента Віктора Януковича, яка пролунала з трибуни ООН, повсякчас і всюди дотримуватися цього принципу.

Але оскільки достеменно відомо зі слів самого Президента, що він не має жодного впливу на судову систему, суддям ВАСУ буде легко задовольнити цей позов і тим самим підтвердити торжество верховенства права в Україні.

Любомир ШЕВЧЕНКО

Теги:

позов до ВАСУ, Арсеній Яценюк, Володимир Литвин, положення Конституції, порушено законодавчу процедуру, Регламент, Голова Верховної ради, звинувачення Литвина, верховенство права, правові новини, правовий ринг

Джерело:

ЮВУ № 38 (846)

Залиште коментар