Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Запропоновано встановити відповідальність за заперечення Голодомору, Голокосту та геноциду кримськотатарського народу

0 20

Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді
законопроект № 4120 про внесення змін у деякі законодавчі акти відносно кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору, Голокосту, геноциду кримськотатарського народу
Пропонується доповнити Кримінальний кодекс статтею 4421 про публічне заперечення Голодомору 1932 – 1933 років в Україні як геноциду українського народу, Голокосту як геноциду єврейського народу, департаціі кримських татар у 1944 році як геноциду кримськотатарського народу.

Стаття передбачає, що таке публічне заперечення, а також виготовлення і розповсюдження відповідних матеріалів карається штрафом від 3 до 10 тис. Неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до 5 років. Ті ж дії, вчинені службовими особами або якщо вони вчинені повторно, запропоновано карати позбавленням волі на термін до 5 років.

Депутати вважають, що прийняття законопроекту сприятиме захисту репутації і прав осіб, які постраждали від Голодомору 1932 – 1933 років в Україні та від Голокосту, а також буде сприяти відновленню історичної справедливості та недопущення в майбутньому здійснення подібних дій відносно кримськотатарського та / або будь-якого іншого народу.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар