Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Запропоновано встановити кримінальну відповідальність за сприяння самогубству

0 19

У парламенті групою депутатів зареєстрований законопроект № 4088 про внесення змін до Кримінального кодексу щодо встановлення кримінальної відповідальності за сприяння здійсненню самогубства.

У диспозиції ст. 120 КК (Доведення до самогубства) запропоновано встановити, що злочин є доведення особи не тільки до самогубства, а й до спроби самогубства, що є наслідком не тільки жорстокого поводження, шантажу, примусу до протиправних дій, систематичного приниження людської гідності, але і підбурювання, в тому числі підкупу, обману, а також будь-якого сприяння здійсненню самогубства.

У пояснювальній записці говориться про високу латентність доведення до самогубства і відсутності в КК норми, яка давала б можливість залучати до відповідальності за доведення до самогубства через Інтернет.

Як приклад наводиться резонансний випадок – жителя Запоріжжя Євгена Кривошеєва підозрюють у доведенні до самогубства через Інтернет дев’яти молодих жінок, чотири з яких проживали на території Російської Федерації, а п’ять – в Україні. У вересні 2015 року відкрили кримінальне провадження щодо Є. Кривошеєва за статтею 120 КК.

Відзначимо, що санкція ст. 120 КК передбачає обмеження або позбавлення волі на строк до 3 років.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар