Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Запропоновано врегулювати порядок доступу до судових рішень

0 22

У парламенті зареєстрований законопроект № 5406 «Про доступ до судових рішень» (ініціатори – нардепи від БПП і Самопомочі).

Метою законопроекту є забезпечення відкритості діяльності судів, прогнозованість судових рішень, реалізація міжнародних стандартів доступу до інформації.

Законопроектом передбачається, що внесення до Реєстру підлягають всі електронні копії судових рішень судів (крім містять державну таємницю), а також електронні копії окремих думок суддів.

Зокрема, передбачено особливості внесення до Реєстру постанов слідчих суддів. Також врегульовано питання можливості підписання та відправки до Реєстру електронної копії судового рішення суддів, які втратили можливість їх підписання власним ЕЦП (звільнення судді з посади, припинення повноважень судді, хвороба, відпустка тощо).

Проектом пропонується надати повний доступ до судових рішень також працівникам Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Крім того, передбачена можливість видачі копії судового рішення з Реєстру за заявою особи іншим судом, ніж тим, яким визначено територіальну підсудність справ, у разі неможливості видачі копії судового рішення з матеріалів судової справи в суді, який ухвалив судове рішення.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар