Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Запропоновано повернути паперове свідоцтво про право власності на нерухомість

0 23

Народний депутат Андрій Лопушанський (БПП) зареєстрував у Верховній Раді законопроект законопроект № 4768 про внесення змін до Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» щодо оформления права власності на нерухоме майно.

Законопроектом пропонується за бажанням власника нового нерухомого майна надавати свідоцтво про право власності на нерухоме майно на бланку суворої звітності, з підписом та мокрою печаткою.

Відповідні зміни передбачено внести до статей 10, 18, 21, 27 Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та доповнити нормативний акт новими статтями 26-1 і 26-2 по формуванню та видачі свідоцтва про право власності на нерухоме майно.

Нагадаємо, у зв’язку з прийняттям 26 листопада 2015 року даного Закону в новій редакції було ліквідовано порядок видачі свідоцтв про право власності на нерухоме майно, які друкувалися на бланках. В даний час при оформленні права власності на нове майно не передбачається видача свідоцтва про право власності. Після проведення держреєстрації права власності на нерухоме майно заявник отримує листок формату А4, на якому друкується інформація з Держреєстру речових прав на нерухоме майно без використання спеціальних бланків, проставлення підпису та печатки держреєстратора. На думку автора проекту, такий підхід фактично виключає захист прав власника у разі зникнення відповідної інформації і / або відсутності доступу до Держреєстру прав власності.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар