Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Запропоновано критерії визначення осіб з високими доходами

0 82

Мінфін планує підвищити рівень податкової дисципліни серед платників податків – фізичних осіб з високими доходами, а також поліпшити ефективність держконтролю в частині повноти та своєчасності сплати ПДФО і військового збору з отриманих доходів.

З цією метою запропоновано:

– ввести критерії визначення фізичних осіб з високими доходами, облік таких категорій, а також щорічне подання податкової декларації незалежно від утримання податковими агентами ПДФО і військового збору. За несвоєчасне подання річної податкової декларації – ввести штраф в розмірі 10% від суми нарахованого ПДФО;

– надати ДФС повноваження отримувати доступ до інформації про банківські рахунки зазначеної категорії фізичних осіб;

– розширити обсяг інформації, яка надаватиметься банківськими установами на письмову вимогу ДФС з банківських рахунків осіб з високими доходами, за умови належного захисту таких даних, пов’язаних із заходами здійснення контролю.

Так, згідно з пропонованими змінами до категорії заможних осіб – платників податку пропонується віднести фізична особа – резидента, який відповідає одному з критеріїв:

а) є кінцевим бенефіціарним власником великого платника податків;

б) прямо або побічно володіє 10 і більше відсотками статутного капіталу або права голосу придбаних акцій (часток) юрособи, що є податковим резидентом іншої держави і задекларував (отримав) дохід за попередній податковий (звітний) рік 10 і більше млн. євро;

в) загальний річний оподатковуваний дохід за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50 млн. грн.

Відповідний проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів відносно критеріїв визначення осіб з високими доходами» оприлюднено Мінфіном для громадського обговорення.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар