Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Запорізький адміністративний суд почне роботу 19 грудня 2008 р., – ВАСУ.

0 15

Запорізький адміністративний суд почне роботу 19 грудня 2008 р. Про це повідомив сьогодні голова Вищого адміністративного суду України Олександр Пасенюк, виступаючи на 9 з’їзді суддів. За його словами, до кінця 2008 р. також до роботи приступить Волинський адміністративний суд. Він повідомив, що в даний час в Україні працює 21 з 28 адміністративних судів першої інстанції. При цьому, укомплектованість суддями складає 40%. “Це не дивлячись на наявність кадрового резерву, в якому знаходиться близько тисячі людей”, – відзначив О.Пасенюк.

Він підкреслив, що кадрова неукомплектованість адмінсудів пов’язана з кадровими проблемами, які існують в роботі Вищої ради юстиції і Верховної Ради, які затверджують призначення. У результаті, навантаження на суддів адмінсудів є надмірним, за словами голови ВАСУ. Він відзначив, що тільки за перше півріччя до адмінсудів першої інстанції надійшло 169 тис. позовних заяв, а до адмінсудів апеляційної інстанції – 67 тис. заяв. При цьому, на одного суддю припадає 211 заяв в судах першої інстанції і 89 в судах апеляційної інстанції. При цьому щомісячно суддя адмінсуду першої інстанції виносить 202 ухвали, апеляційною – 44 рішення.

За словами О.Пасенюка, таке навантаження не може не відбиватися на якості розгляду заяв. У зв’язку з цим, за 9 місяців Вищим адміністративним судом було розглянуто 9,229 тис. апеляцій на рішення судів нижчої інстанції, 28% яких були скасовані.

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар