Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Законопроект про національно-культурний продукт спричинить подорожчання української книги

0 16

Законопроект про національно-культурний продукт може спричинити подорожчання української дитячої книжки в середньому на 20%. Про це під час прес-конференції в медіа-холі УНН сказав президент Української асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.

“Для друку книжок обладнання в Україні немає, тому цей закон нас лякає, бо жодна дитяча книга, жодна мистецька книга і жодне перекладне видання не може бути визнано українським національним продуктом вищого гатунку. А, відповідним чином, його вартість для споживача не буде утримувати в собі і пільги, і вона буде дуже високою. Тобто, фактично цим законом зменшується кількість споживачів, які б могли отримувати з книги моральну та духовну наснагу”, – О.Афонін.

Він зауважив, що для друку книг в Україні закуповується імпортний папір, фарби та обладнання. “Книга подорожчає як мінімум на 20% – це ПДВ. Плюс. Те, що сьогодні існує пільга з податку на прибуток, яка дозволяє видавцю накопичувати хоч невеличкі, але резервні кошти для продовження свого виробництва”, – додав він.

Як повідомляв УНН, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін заявив, що даний законопроект відсікає духовну складову української книги.

Законопроект про національний культурний продукт, ініціатором якого є народний депутат України В’ячеслав Кириленко, було зареєстровано у ВР у квітні 2009 року. 15 червня 2011 року документ було прийнято у першому читанні.

Метою документу є регулювання відносин, пов’язаних зі створенням, виготовленням, сертифікацією, розповсюдженням, продажем і споживанням національного культурного продукту в інформаційно-культурному просторі України. Також він спрямований на надання державної підтримки національним культурно-мистецьким проектам шляхом пільгового оподаткування.

Законопроект знаходиться на доопрацюванні. Народний депутат Володимир Яворівський заявив, що в документі відсутня ідеологія.

Теги:

книговидавнича діяльність

Джерело:

УНН

Залиште коментар