Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Законопроект Про адвокатуру спрямований Президенту

0 84

Рада з питань судової реформи при Президентові на засіданні 17 лютого закінчив досить бурхливі обговорення нової редакції проекту про внесення змін до Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність.

Проект затверджений і направлений Президенту. Запропонований законопроект повинен бути розглянутий і внесений до Парламенту.

Нагадаємо, передбачені зміни в регулюванні допуску до професії та адвокатського самоврядування.

Так, узгоджена норма, згідно з якою до 1 березня 2022 особи з вищою юридичною освітою ступеня магістра (або прирівняної до неї) і на дату набрання чинності Законом мають не менше п’яти років стажу роботи в галузі права зможуть отримати статус адвоката, здавши письмовий анонімний тест . Їм не треба буде проходити стажування і працювати помічником адвоката (стажистом).

Такий спрощений допуск до професії передбачений для:

1) юриста, юрисконсульта, головного юрисконсульта, начальника юридичного відділу, іншої аналогічної посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності;

2) прокурора, слідчого, нотаріуса;

3) помічника судді, помічника нотаріуса;

4) педагогічного або науково-педагогічного працівника, які здійснюють навчання, виховання та професійну підготовку в вузах або вузах післядипломної освіти;

5) в науково-дослідній установі.

Відзначимо, що остаточний текст узгодженої редакції проекту поки не оприлюднений.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар