Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Законодавчі ініціативи не для ВСУ

0 23

Наділення Верховного суду України (ВСУ) правом законодавчої ініціативи недоцільно, вважає перший заступник глави ВСУ Ярослав Романюк.

В ході виступу на судово-правовому форумі “Правосуддя в Україні: реалії і перспективи” в Києві він повідомив, що в даний час в Конституційній асамблеї обговорюється можливість надання ВСУ права законодавчої ініціативи.

“Судова влада має бути арбітром між законодавчою і виконавчою владою. Законодавча ініціатива і проходження законопроекту через парламент за своєю природою є політичним процесом, який передбачає досягнення політичних домовленостей. Таким чином ВСУ буде втягнутий в політичну боротьбу, а це недопустимо”, – висловив свою точку зору Я.Романюк.

Він відзначив, що єдиною державою, де Верховний суд має право законодавчої ініціативи, є Росія.

Україна від подібної практики відмовилася ще в 1996 році з прийняттям Конституції.

Теги:

Верховний суд України

Залиште коментар