Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Законність тарифів на електроенергію розглядає Конституційний Суд

0 34

Київський апеляційний суд призупинив провадження у справі № 826/6876/15 про незаконність підвищення тарифів на електроенергію до роз’яснення Конституційним Судом повноважень Президента по створенню НКРЕКУ у світлі рішення КСУ від 8 липня 2008 року № 14-рп / 2008.
Суд призупинив провадження за клопотанням Володимира Блащука (позивача у першій інстанції, в якій його вимоги були задоволені – визнано незаконним і недійсним з моменту прийняття постанову НКРЕКУ від 26 лютого 2015 року № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню», оскільки воно було прийнято з перевищенням повноважень). Детальніше: Суд визнав незаконною постанову про підвищення тарифів на електроенергію.
Київський апеляційний суд визначив звернутися до Верховного Суду України для вирішення питання про внесення до КСУ подання щодо конституційності:
– Частини 1 і 2 ст. 11 Закону «Про природні монополії»;
– Абз. 5 ст. 12 Закону «Про електроенергетику»;
– Пункт 4 частини 1 ст. 3 Закону «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг»;
– Указу Президента від 27.08.2014 № 694/2014 «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг»;
– Указу Президента від 10.09.2014 № 715/2014 «Про затвердження Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг».
Нагадаємо, КСУ визнав невідповідними Конституції положення Закону «Про природні монополії» від 20 квітня +2000 року № тисячу шістсот вісімдесят дві-III, а саме:
– Про створення та ліквідації національних комісій регулювання природних монополій Президентом;
– Про затвердження Президентом положень про національні комісії регулювання природних монополій;
– Щодо призначення та припинення повноважень голів національних комісій регулювання природних монополій, їх членів Президентом за поданням Прем’єр-міністра України.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар