Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Закон «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» набрав чинності

0 26

20 липня набрав чинності Закон України “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики”, прийнятий Верховною Радою України за ініціативою Президента. Документ опублікований сьогодні в газеті “Голос України”.

Закон визначає основні принципи зовнішньої та внутрішньої політики держави. Так, відповідно до закону внутрішня політика ґрунтується на засадах пріоритетності захисту національних інтересів; верховенства прав, забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина, пошани до гідності кожної людини; рівності всіх суб’єктів права власності перед законом; здійснення державної влади на принципах її ділення на законодавчу, виконавчу і судову; відвертості і прозорості процесів підготовки і ухвалення рішень органами державної влади і органами місцевого самоврядування; забезпечення балансу загальнодержавних, регіональних і місцевих інтересів; свободи, соціальної справедливості і творчої самореалізації, участі громадян в управлінні державними і громадськими справами, та інших принципах.

Зовнішня політика, відповідно до закону ґрунтується на принципах суверенної рівності держав; утримання від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності або політичної незалежності будь-якої іноземної держави; пошани до територіальної цілісності іноземних держав і непорушності державних кордонів; вирішення міжнародних суперечок мирними засобами; невтручання у внутрішні справи держав; застосування Збройних Сил України лише у випадках актів озброєної агресії проти України, будь-яких інших озброєних посягань на її територіальну цілісність і недоторканність державних кордонів, боротьби з міжнародним тероризмом і піратством або в інших випадках, передбачених міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана ВР України; застосування міжнародних санкцій, контрзаходів і заходів дипломатичного захисту відповідно до міжнародного права у випадках міжнародних протиправних дій, які завдають шкоди Україні, її громадянам і юридичним особам та інших принципах.

Документ також передбачає внесення змін до закону “Про основи національної безпеки України” щодо корекції деяких аспектів зовнішньополітичного курсу держави.

Теги: Новини права, Закон України Про засади внутрішньої і зовнішньої політики, зовнішня політика України, суверенітет України, внутрішня політика України, внешняя политика Украины, внутренняя политика Украины, новости права

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар