Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Закон про інформацію не допоміг розсекретити декларації депутатів

0 14

Апарат Верховної Ради відмовив журналістам у праві ознайомитися з деклараціями народних депутатів, не дивлячись на прийнятий закон про доступ до публічної інформації.

Направив запит у Верховну Раду журналіст Мустафа Найем. На нього він отримав відповідь, що самі декларації секретною інформацією не є. Інша справа – вказані в деклараціях дані про членів сім’ї депутатів – це вже інформація з обмеженим доступом. Попутно в апараті парламенту нагадали, що закон зобов’язує їх не допускати несанкціонованого доступу до особистої інформації інших осіб.

Як повідомляє Українська правда, запит був направлений 13 травня. 19 травня керівник апарату парламенту Зайчук попросив додаткового 20-денного відстрочення «зважаючи на великий об’єм інформації».

Журналістський рух «Стоп цензурі» вважає засекречені декларації «неповагою до принципів прозорості і підзвітності влади суспільству». «Ми нагадуємо членам парламенту, що вони обираються українським народом і утримуються на кошти платників податків. Тому їх прибутки і майно є предметом громадського інтересу. Люди мають право знати інформацію про майновий стан своїх представників, яких вони обирають представляти власні інтереси», – мовиться в заяві.

Теги:

Закон про доступ до публічної інформації, декларація доходів

Джерело:

Фокус

Залиште коментар