Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Закон без гендерної дискримінації

0 15

«У ході експертизи Закон «Про вибори народних депутатів України» був підданий комплексному дослідженню на відповідність міжнародно-правовим актам з прав людини стосовно дотримання принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків…За підсумками текстуального аналізу статей Закону було встановлено, що вони не містять дискримінаційних норм за ознакою статі». – йдеться в повідомленні.

Так, законом не передбачено особливостей чи різниці у правах та можливостях за ознакою статі. У Законі використовуються терміни «громадяни України», «виборець», «народні депутати», «особа», «кандидати у депутати», «представник», «член виборчої комісії», «спостерігач», «іноземці та особи без громадянства» тощо.

Як відомо, Остаточний звіт Місії зі спостереження за виборами ОБСЄ/БДІПЛ містить рекомендації, які запропоновані для розгляду органам влади України з метою подальшого вдосконалення виборчого процесу.

Зокрема, у розділі «Рекомендації» указаного звіту міститься окремий розділ, присвячений участі жінок у виборах та виборчому процесі, й зазначається про можливість провести гендерний аналіз всього законодавства та проектів нових законів з метою гармонізації відповідних законодавчих актів, включаючи закон про вибори, як передбачено у законі про рівність.

Проведення гендерної експертизи покладено на Міністерство юстиції законодавством України, а також актами Кабінету Міністрів.

Теги:

Вибори, закон, гендер, дискримінація

Джерело:

УКРІНФОРМ

Залиште коментар